LEGENDA O PANU TWARDOWSKIM

29 listopada 2012 roku odbył się w naszej szkole koncert muzyczny dla klas I- III z Lubuskiego Biura Koncertowego w Zielonej Górze, pod tytułem „Legenda o Panu Twardowskim”. Muzykom towarzyszył aktor.

3

Uczniowie poznali legendę o Panu Twardowskim dzięki wspaniałej grze aktora, któremu towarzyszyły dzieci wybrane z publiczności. Jedno z dzieci było tytułowym panem Twardowskim, drugi chłopiec był jego sługą, a  dziewczynka odgrywała rolę żony -pani Twardowskiej. Aktor kreował rolę diabła. Wszyscy byli ciekawie przebrani. Ilustrację muzyczną do legendy muzycy wykonywali na trąbce, klarnecie i pianinie elektrycznym. Akcja toczyła się w Krakowie, więc widzowie usłyszeli hejnał z Wieży Mariackiej, potem krakowiaka, dowiedzieli się o Lajkoniku.  Następnie wszyscy naśladowali lot z Krakowa do kopalni złota oraz do Zakopanego, w którym zabrzmiała muzyka góralska. Usłyszeliśmy jeszcze czardasza, oberka, melodię modlitewną, melodie naśladujące różne odgłosy, na przykład końskich kopyt, spadających złotych dukatów.

Wszyscy chętnie słuchali muzyczno-aktorskich opowieści o panu Twardowskim, który za młodość chciał sprzedać duszę diabłu. Doskonale bawiliśmy się w czasie koncertu.

GALERIA ZDJĘĆ


Herb Rzeczpospolitej Polskiej
Bolesławiec

Wakacje już za:

26 Dni

PROJEKTY - relacja, blogi

MZS1

DLA RODZICA

DZWONKI

DZWONKI

Pomóż innym